Google Authenticator Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dijital kullanan kullanıcıların google authenticator nedir ve ne işe yarar? gibi sorular ile her zaman karşılaşmaktadır. Google Authenticator adlı program iki adımdan oluşan ve daha güvenli bir şekilde doğrulama yapmaya yarayan yüksek güvenlikli ara birimdir. Google Authenticator sayesinde internet üzerinden online sitelere girerken, kullanıcıların kendilerini güvenli bir şekilde bu hizmetten faydalanmasını sağlamaktadır. Android sistemlerde, İos sistemlerinde, İphone, İpod Touch ve diğer akıllı cihazlarda bu program çalışmaktadır. Kurulumu çok basit ve kolaydır. Google Authenticator uygulaması google firması tarafından çıkarılan bir güvenlik yazılımıdır. Pek çok kullanıcının verilerinin gizliliği nedeniyle güvenliğe çok önem vermektedir. İnternet sitelerinde gezerken ve birçok işlemi yaparken güvenliğe ihtiyaç duyulmaktadır.

Google Authenticator Nasıl Kullanılır ve Yüklenir?

Bu programı kullanabilmek için öncelikle yapmamız gereken akıllı cep telefonumuz olmalı ve içerisine de bir adet Google hesabı açılarak, akıllı telefonlarda bulunan program indirmek için google play programından Google Authenticator uygulaması indirilir. Google Authenticator uygulaması başlata toplanılarak uygulama menüsünden hesap oluşturularak uygulamanın indirilmesi sağlanır. Google Authenticator uygulaması yüklendikten sonra program açılır ve ardından telefona gelen altı ya da sekiz haneli kod onaylanarak program aktif hale getirilir.

Google Authenticator Yükleme Sonrası Ne Yapılır?

Yüklenen Google Authenticator uygulaması sonucunda google servislerine ve diğer online sitelere girmek için belirli bir kullanıcı adı ve şifre girilerek uygulama açılır. Aynı zamanda şifre yöneticileri ve dosya saklama servisleri için yeni kodlar da üretilebilmektedir. Yani her Google Authenticator uygulaması kapatıldıktan sonra belirlenen şifre değişmekte uygulamaya tekrar girmek için akıllı telefona yeni şifre gelmektedir. Bu sayede uygulamanın ne kadar güvenli olduğu ortaya çıkmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler